Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Czterdziestu trzech młodych ludzi ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w Gminnych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się w piątek, 4 marca w Zbylitowskiej Górze.
Najlepsi wykazała się nasza młodzież MDP OSP, Hubert Olszówka i Damian Czech (obaj z Jodłówki-Wałek), a także Karina Gieracka z Koszyc Wielkich. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajął Michał Hetman z Woli Rzędzińskiej, przed Gabrielą Kieć z Białej i Magdaleną Ciężadło z Jodłówki-Wałek.

W najstarszej grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Damian Białas ze Zgłobic. Tuż za nim uplasowali się Jakub Korus z Woli Rzędzińskiej oraz Dawid Bryg z Jodłówki-Wałek. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach reprezentować będą gminę Tarnów w kolejnym, powiatowym etapie turnieju.
Celem turnieju jest zachęcanie młodzieży do aktywności w zakresie działań dotyczących Straży Pożarnej oraz reagowania w momencie zagrożenia. Turniej też sprawdza wiedzę na temat nie tylko działań straży pożarnej, ale także historię oraz wiedzę na temat sprzętu pożarniczego.
źródło: www.gmina.tarnow.pl